ManiaK potrafi, czyli dlaczego warto z nami trzymać

Internet po brzegi wypełniony jest serwisami, stronami, portalami i forami – tłok w elektronicznym świecie staje się powoli wręcz namacalny. Mnogość informacji w połączeniu z bardzo różną ich wiarygodnością sprawiła, iż obecnie duża część internautów traktuje masowe medium XXI wieku z wyraźną rezerwą. Tym bardziej cieszy więc nas fakt, iż od 2008 roku nieprzerwanie, z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób decyduje się zaufać naszej marce, traktując maniaKalne serwisy jako sprawdzone i rzetelne źródło wiadomości o Nowych Technologiach. To skłania do zadania oczywistego pytania – dlaczego akurat nam warto ufać?

ManiaKalne podejście

 • Od początku współpracujemy z największymi producentami telefonów komórkowych, laptopów, aparatów fotograficznych i odtwarzaczy mp3 pisząc fachowe recenzje, bezlitośnie wytykając wszystkie wady testowanych produktów.
 • Śledzimy na bieżąco oferty sklepów, starając się pomóc naszym czytelnikom w dokonaniu najlepszego zakupu. Jako pierwsi w Polsce zaprezentowaliśmy cykl artykułów „Łowcy Promocji”, w którym analizujemy i weryfikujemy opłacalność marketowych promocji.
 • Porównujemy obecne na rynku urządzenia, oceniamy je i szukamy opinii na ich temat, starając się zbudować ich obiektywny obraz. Nasza Arena przyczyniła się do popularyzacji tego typu artykułów w polskim internecie.
 • Tworzymy zestawienia, na podstawie których każdy z łatwością znajdzie sprzęt dla siebie.
 • “Okiem ManiaKa” analizujemy popularne i obecne na rynku urządzenia, oddajemy czytelnikom do rąk ciekawe i poczytne felietony.
 • Publikujemy przydatne poradniki, oceniamy produkty, mamy swoje zdanie.
 • Jesteśmy rzetelni, oryginalni i lubiani w Sieci, nasze tytuły przez te długie lata w Sieci zapracowały na wiarygodne i opiniotwórcze źródło informacji.

Wyznaczamy nowe trendy

Każdy z naszych maniaKalnych serwisów jest wyjątkowy. Staramy się, aby jak najwięcej działo się w redaKcji i aby nasi czytelnicy mieli z tego pożytek!

 • W październiku 2010 nasz maniaKalny redaKtor poleciał do Szwajcarii na zaproszenie Olympusa, aby testować nowe aparaty i nowe obiektywy.
 • Zaproszeni przez LG bawiliśmy się jako pierwsi pierwszym telefonem z Windows Phone 7.
 • We wrześniu byliśmy na targach IFA 2010 w Berlinie, skąd przygotowaliśmy wiele ciekawych materiałów i relacji.
 • W lutym 2009 roku nasz redaktor uczestniczył w Mobile World Congress 2009 w Barcelonie. Czytelnicy KomórkoManiaKa mogli więc czerpać informacje o zaprezentowanych w Hiszpanii telefonach bezpośrednio ze źródła.
 • W czerwcu 2009 na stronach KomórkoManiaKa można było przeczytać jedyną w Polsce relację na żywo z WWDC – konferencji, na której Apple zaprezentował swoje najnowsze produkty.

Zawsze jesteśmy na bieżąco

Od początku 2008 roku, kiedy powstały pierwsze tytuły w naszej Sieci Blogów, dynamicznie się rozwijamy. Współpracujemy z kilkudziesięcioma blogerami, zdobywamy popularność, tworzymy nowe serwisy. W chwili obecnej pochwalić możemy się aż 8 stale rozwijanymi tytułami, z których każdy pozostaje cenionym przez czytelniKów źródłem informacji.

 • gsmManiaK – serwis poświęcony telekomunikacji, z naciskiem położonym na GSM. Znajdziecie tu informacje o sprzęcie: telefonach komórkowych, smartfonach, palmfonach, PDA, czasami także GPS.
 • fotoManiaK – serwis pasjonatów fotografii cyfrowej. W świecie, w którym prym wiodą urządzenia wielofunkcyjne, wierzymy, że fotografia ma przed sobą świetlaną przyszłość. Fotografia jest sztuką, a każdy artysta – czy jest amatorem, czy profesjonalistą – potrzebuje odpowiedniego narzędzia. My pomożemy je wybrać.
 • mobiManiaK – serwis skierowany do osób, dla których przenoszenie się z miejsca na miejsce nie jest niczym szczególnym. mobiManiaK-a charakteryzują: mobilność, dynamika, kreatywność, świeżość i nieustanna chęć rozwoju. Sprzęt i technologie, o których piszemy, służą rozwijaniu powyższych cech, które w dzisiejszym, rozpędzonym świecie, są kluczowe.
 • tabletManiaK – serwis poświęcony jednym z najbardziej unikalnych wynalazków ostatnich lat – tabletom. Jeżeli więc należycie do grona osób uważających, iż laptop w żadnej mierze nie jest urządzeniem wystarczająco mobilnym, a smartfony są dobre, ale tylko do dzwonienia – to jest Wasze miejsce w sieci.
 • tvManiaK – serwis dedykowany przede wszystkim tym, dla których fraza „centrum multimedialnej rozrywki” nie kojarzy się z piętnastoletnim telewizorem marki TEC. Piszemy o nowościach, omawiamy najważniejsze i najciekawsze trendy z dynamicznie rozwijającego się świata RTV.
 • 3dManiaK – erwis tak wyjątkowy, jak technologia której jest poświęcony. Tutaj znajdziecie codzienną porcję świeżych informacji ze świata trójwymiarowej rozrywki. Omawiamy najciekawsze premiery i nowości sprzętowe – bez względu na ich rodzaj. W polu naszych zainteresowań są nie tylko telewizory 3D, ale i specjalnie przygotowane projektory, odtwarzacze, laptopy i smartfony.
 • gizManiaK – codziennie znajdziecie tu garść interesujących newsów o najdziwniejszych i najbardziej niezwykłych gadżetach i technologiach. Jednocześnie uważnie śledzimy rodzimy i światowy rynek elektroniki użytkowej dbając o to, by nasi maniaKalni czytelnicy zawsze wiedzieli co się dzieje w świecie sprzętu komputerowego, nawigacji czy Hi-Fi.
 • agdManiaK – jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się serwisów w naszej grupie. Według potocznej opinii, tematyka AGD w żadnej mierze nie wpasowuje się w stereotyp zainteresowań „prawdziwego mężczyzny”. My łamiemy te konwenanse i otwarcie mówimy – pozory mylą. Dzięki nam dowiecie się jak dobrać właściwe wyposażenie nowoczesnej kuchni czy łazienki tak, by nie kląć na nie przez następnych 10 lat.

Udzielamy się w Sieci i “realu”

Staramy się uczestniczyć w życiu Sieci i społeczności, która ją tworzy jak najaktywniej. Na ile nam tylko czas pozwala. Często jesteśmy zapraszani na prezentacje, konferencje i wywiady jako specjaliści w swojej dziedzinie. Staramy się mówić ciekawie i przejrzyście. Nasi redaktorzy “udzielali się” się wiele razy:

 • zaprezentowali skuteczną metodę na osiągnięcie sukcesu na piątym KrakSpocie, czyli krakowskim spotkaniu ludzi zainteresowanych nowymi mediami;
 • o planach na przyszłość rozmawiali z Łukaszem Medekszą w Blogoskopie Polskiego Radia Wrocław;
 • na konferencji ClearWeb No.5 odpowiadali na pytanie: “Czy i jak zarabiać na blogach?”

  a wiele spotkań jeszcze przed nami :)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „ManiaK potrafi, czyli dlaczego warto z nami trzymać

 1. Marcin pisze:

  Rzetelność ponad wszystko! Bez tego ani rusz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>